Akademia Licealisty

– Innowacyjny Program Rozwoju Zawodowego
w I LO w Głownie.

 

Nasza szkoła prowadzi działania w ramach innowacyjnego programu edukacyjnego „Akademia Licealisty”, realizowanego we współpracy
z Uniwersytetem Łódzkim oraz Politechniką Łódzką.

Program ten został stworzony z myślą o wszechstronnym rozwoju naszych uczniów
oraz przygotowaniu ich do świadomego wyboru ścieżki kariery zawodowej.

Wydziały współpracujące: 

          
        

   

Cele programu "Akademia Licealisty":

 

1. Rozwijanie zainteresowań :

Program ma na celu wspieranie uczniów w rozwijaniu ich pasji i zainteresowań poprzez dostęp do zaawansowanej wiedzy akademickiej oraz nowoczesnych laboratoriów i pracowni.

 

2. Przygotowanie do studiów:

Uczestnictwo w zajęciach na Uniwersytecie Łódzkim i Politechnice Łódzkiej umożliwia uczniom zapoznanie się z wymaganiami i oczekiwaniami stawianymi na uczelniach wyższych, co ułatwia płynne przejście na kolejny etap edukacji.

 

3. Doradztwo zawodowe: 

Zajęcia realizowane w ramach programu pomagają uczniom w dokonaniu świadomych wyborów dotyczących dalszej edukacji i kariery, zgodnie z ich predyspozycjami i aspiracjami.

 

Korzyści z udziału w programie " Akademia Licealisty":

 

1. Praktyczna wiedza:

Uczniowie uczestniczą w warsztatach i zajęciach teoretycznych prowadzonych przez wykładowców
i specjalistów z Uniwersytetu Łódzkiego i Politechniki Łódzkiej. To doskonała okazja do zdobycia praktycznej wiedzy, której nie sposób zdobyć w tradycyjnej  formule szkolnej.

 

2. Doświadczenie akademickie:

Uczestnictwo w wyjazdach edukacyjnych na uczelnie wyższe pozwala uczniom zobaczyć na czym polegają realia studiowania oraz nawiązanie kontaktów z rówieśnikami i wykładowcami, co może okazać się bezcenne w dalszej edukacji.

 

3. Przygotowanie do wejścia na rynek pracy:

Dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom, uczestnicy programu są lepiej przygotowani do przyszłych wyzwań na rynku pracy, stają się konkurencyjni  na szybko zmieniającym się rynku pracy.

 

 

Opiekun programu:

Opiekunem programu w I Liceum Ogólnokształcącym  w Głownie jest pani Agata Pietrasik -Leśniak.

 

" Akademia Licealisty"  została stworzona z myślą o uczniach 1LO w Głownie by wspierać rozwijanie  talentów, zdobywanie nowej wiedzy oraz pomagać w  podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących przyszłości. Zachęcamy wszystkich  uczniów naszej szkoły do korzystania z oferty edukacyjnej Akademii Licealisty, która otwiera drzwi do dalszych sukcesów edukacyjnych  i zawodowych!

 

1
2
3
4
Previous Next Play Pause

11 grudnia Akademia Licealisty tym razem udała się do American Corner & na Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego.


1
2
3
4
Previous Next Play Pause

CZAS DECYZJI


O tym, jak przygotować się do decyzji o wyborze ścieżki edukacyjnej i zawodowej rozmawialiśmy z naszym gościem p. Martą Górecką z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Dowiedzieliśmy się jak ćwiczyć kreatywność, tak pożądaną obecnie przez większość pracodawców, jak ważne jest nieustanne sprawdzanie siebie i podejmowanie wyzwań, by odkrywać swój potencjał, a może nowe pasje? I o tym, że trzeba chcieć więcej, wierzyć i dawać sobie szanse .
Spotkanie w ramach Akademii Licealisty odbyło się 5 grudnia.

 

  

1
2
4
3
5
Previous Next Play Pause

AKADEMIA LICEALISTY W LESIE ŁAGIEWNICKIM

22 listopada odbyły się zajęcia terenowe dla profilu ogólnego Akademii Licealisty oraz uczniów zainteresowanych geografią w łagiewnickim lesie. Na prawie 2m w głąb, zwykłym świdrem trzeba było się dokopać. Nie było łatwo, ale daliśmy radę. Wszystko po to, aby uchwycić poziomy glebowe i zbadać morfologię gleby. I ……odkryliśmy, że nie zawsze jest książkowo - gleba okazała się bardziej kwaśna niż wskazywał na to typ zbiorowiska. Czyżbyśmy coś odkryli …. (To pytanie na kolejną wyprawę.)


22.11.- 4
22.11-1
22.11-2
22.11-3
Previous Next Play Pause

WARSZTATY EKSPERYMENTALNE Z CHEMII

22 listopada Studenckie Koło Naukowe Chemików Uniwersytetu Łódzkiego w naszej szkole przeprowadziło warsztaty eksperymentalne. W spotkaniu naukowym uczestniczyła młodzież  z klas o profilu biologiczno – chemicznym. Warsztaty zostały zorganizowane przy współpracy z Wydziałem Biologii i Ochrony Środowiska oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Łódzkiego. Szkolnym koordynatorem spotkania była nauczycielka biologii i chemii, pani Marta Polit-Wawrzyn. 


20.11 -2
20.11 -3
20.11.-6
20.11.-7
20.11.19
20.11-4
20.11-5
Previous Next Play Pause

AKADEMIA LICEALISTY W ŁÓDZKIM CENTRUM NAUKI


20 listopada uczniowie realizujący program Akademia Licealisty w wariancie ogólnym oraz grupa geograficzna odwiedzili EC1 – łódzkie Centrum Nauki i Techniki. Uczestniczyliśmy w pokazie, który wprowadził nas w Układ Słoneczny, czyli nasze najbliższe kosmiczne sąsiedztwo w niezwykle ciekawy i fascynujący sposób. Pokaz, choć przez wielu z nas widziany wcześniej, jak zwykle odkrywał nowe tajemnice i ciekawostki, a także ostatnie odkrycia naukowe, choćby te, dotyczące nowych księżyców Saturna.
Poza pokazem w Planetarium uczestniczyliśmy w ,,zajęciach z klasą’’ pt. ,Ekstremalne zjawiska pogodowe, czyli tornado i huragan w rolach głównych”. To prawdziwa lekcja z klasą, która przybliżyła trudne zagadnienia z pogranicza geografii i fizyki, pozwoliła na ich zrozumienie i z pewnością zaciekawiła fascynującymi, aczkolwiek niebezpiecznymi zjawiskami.’’


PŁ 1
PŁ2
Previous Next Play Pause

LICZBY PIERWSZE - PO RAZ PIERWSZY

19 listopada matematycy z ILO realizujący program Akademia Licealisty po raz pierwszy wzięli udział w wykładzie na Politechnice Łódzkiej. Z wykładu "Liczby pierwsze i ich zastosowania" dowiedzieli się ile tajemnic kryją w sobie liczby pierwsze  i jak ważną rolę odgrywają w kryptografii. Wykład przeprowadziła pani dr inż. Magdalena Nockowska - Rosiak.


UŁ1
UŁ2
Previous Next Play Pause

12 listopada uczniowie naszego LO uczestniczyli w zajęciach na  Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Wcielając się w rolę studentów uczestniczyli w anglojęzycznych wykładach z "Introduction to Politics", a także w warsztatach prowadzonych przez międzynarodowych studentów. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę nie tylko o podstawowe terminy związane z polityką, ale również mieli okazję poznać zasady studiowania za granicą oraz szanse jakie ono stwarza przed młodym człowiekiem wchodzącym na rynek pracy.