10
1
Previous Next Play Pause

Pod takim hasłem działają uczniowie klasy IIIa 1 Liceum Ogólnokształcącego w Głownie - Lidia Klotz, Szymon Klotz, Emilia Michałkiewicz i Wiktoria Piestrzeniewicz. Działalność ta związana jest z  udziałem w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”, w ramach której realizują projekt „BHealthy”.

"Zwolnieni z Teorii" to ogólnopolska praktyczna olimpiada dla szkół średnich. Polega ona na wykonaniu projektu, odpowiadającego na wybrany problem społeczny. Problemem, z którym postanowili zmierzyć się nasi uczniowie są złe nawyki żywieniowe, niezdrowy tryb życia oraz brak świadomości konsekwencji takich zachowań u młodych osób.

Projekt „BHealthy” opiera się na promowaniu zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania. To tematy niezwykle ważne i istotne we współczesnym świecie. Tematy, które należy głośno i wyraźnie promować i rozpowszechniać wśród młodych ludzi.

„Pomysł na wzięcie udziału w olimpiadzie pojawił się spontanicznie” - mówi Lidia, lider projektu - „mniej więcej tydzień przed ostatecznym terminem zgłoszeń stwierdziłam, że fajnie byłoby wziąć udział i zaangażować się w wymagane działania. Ukończenie projektu wiąże  się z otrzymaniem tytułu finalistów oraz cenionym na rynku pracy certyfikatem. To takie przyszłościowe myślenie związane z własnym rozwojem i doradztwem zawodowym, które realizowane jest w naszej szkole. Zebrałam więc grupę i zarejestrowaliśmy się na platformie „zwolnionych”. Wspólnie stworzyliśmy potrzebne materiały na zajęcia, prezentacje, quizy, założyliśmy media społecznościowe projektu i zaczęliśmy działać. Opiekunem projektu została pani Anna Kotulska, nasza wychowawczyni. Otrzymaliśmy z jej strony ogromną pomoc i wsparcie podczas całego etapu realizacji projektu, za co jesteśmy naprawdę bardzo wdzięczni”.  

Oprócz licznych działań uczniowie w ramach projektu przeprowadzili zajęcia w klasach 1-3 1 Liceum Ogólnokształcącego w Głownie oraz w klasach 1-6 Szkoły Podstawowej im. Henryka Sinkiewicza w Niesułkowie. Poruszyli problem złego, niewłaściwego trybu życia wśród młodzieży. Wskazali zasady zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania i wymaganej aktywności fizycznej. Oprócz tego, czynnie działają na Instagramie oraz Facebooku, wstawiając posty z krótkimi informacjami na temat zdrowia. Podjęli  współpracę z grupą realizującą projekt „Pierwsi z Pomocą”, biorących również udział w olimpiadzie. Stworzyli wspólne treści łączące ich tematy, czyli zdrowie i pierwszą pomoc. Łącznie uzyskali aż 161 beneficjentów!

 

3
6
1
5
4
Previous Next Play Pause

8 lutego 2023 r.  nasza uczennica Maja Kośmider odebrała od Łódzkiego Kuratora Oświaty Waldemara Flajszera i Wojewody Łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego dyplom przyznający stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Jesteśmy dumni, że Maja tak wspaniale reprezentowała naszą szkołę wśród najlepszych uczniów z całego województwa.

Naszej Uczennicy i Jej Rodzicom serdecznie gratulujemy!

 

   

1 lutego 2023 r. odbyło się uroczyste podsumowanie pracy i osiągnięć uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Głownie.

Pani dyrektor Iwona Mokras - Wosik doceniła pracę i zaangażowanie naszej młodzieży w różnorodne przedsięwzięcia i inicjatywy.  

Na szczególną uwagę zasługują uzyskane przez Was osiągnięcia w nauce i wysokie średnie ocen.

          

             

      Najwyższą średnią klasową (3,74) uzyskali uczniowie klasy Ib, do których powędrowała Nagroda Dyrektora.

             

Cieszymy się z Waszych poczynań prospołecznych i samorządowych w ramach działań Samorządu Uczniowskiego, Szkolnego Koła Wolontariatu 

oraz Spółdzielni Uczniowskiej, a także sukcesów sportowych.

 

Życzymy Wam spełnienia swoich planów i realizacji zamierzeń, a nam dalszych powodów do dumy.

s
1
11
12
13
14
9
10
4
2
6
7
Previous Next Play Pause

 „ Bo coś w szaleństwach jest młodości,

Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,

Co jest mądrzejsze od mądrości

I rozumniejsze od rozumu” 

Tymi słowami Leopolda Staffa 14 stycznia 2023 roku przywitali prowadzący Studniówkę 2023-Maja Kośmider i Jakub Bogus - uczniowie klas czwartych I Liceum Ogólnokształcącego w Głownie. Sala Bankietowa „Impresja” była miejscem balu, który oprócz maturzystów i rodziców zaszczycili swoją obecnością: członek Zarządu Powiatu Zgierskiego Pan Wojciech Brzeski, Zastępca Burmistrza Głowna Pani Magdalena Błaszczyk, Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Głownie Pani Iwona Mokras-Wosik, Grono Pedagogiczne i Wychowawczynie klas maturalnych.

Prowadzący uroczystość skierowali w imieniu maturzystów podziękowania Pani dyrektor, wychowawcom i pedagogom za trud włożony w kształcenie i wychowanie, a rodzicom za zorganizowanie Balu Studniówkowego. Po przemowie uczniów i zapewnieniu, że w sercach młodzieży na zawsze pozostaną ciepłe wspomnienia ze szkolnych lat, głos zabrali przedstawiciele rodziców pani Agnieszka Kośmider i pan Arkadiusz Kaczmarski.

Następnie pani dyrektor Iwona Mokras-Wosik skierowała słowa do zaproszonych gości i młodzieży, dziękując za zaproszenie oraz wspominając o nieuchronności przemijającego czasu i nadchodzącej matury. Maturzystom życzyła sukcesów w dalszym życiu i wspaniałych, niezapomnianych wrażeń.

Głos zabrali również Pan Wojciech Brzeski i Pani Magdalena Błaszczyk. W swoich przemówieniach podzielili się wspomnieniami z lat nauki w I LO w Głownie oraz życzyli udanej zabawy i powodzenia na egzaminie maturalnym. Pani Agnieszka Jakubowska, były wychowawca klasy 4 B, również zabrała głos i złożyła życzenia młodzieży, odwołując się do znanych postaci historycznych i życząc im odwagi, miłości i ciekawości świata.

Nie zabrakło też kwiatów i podziękowań od młodzieży dla Pani Dyrektor, Wychowawczyń i Grona Pedagogicznego za niezwykle trudne i mozolne budowanie uczniowskich wnętrz i wsparcie w drodze do życiowego sukcesu.

Pani dyrektor oficjalnie rozpoczęła Bal słowami: „ poloneza czas zacząć”, a uczniowie wykonali skomplikowaną i piękną choreografię ułożoną przez Pana Bartłomieja Pakowskiego. Maturzyści zatańczyli poloneza, a następnie wraz z nauczycielami tradycyjnego walczyka. Po części oficjalnej rozpoczęła się wspaniała zabawa, która trwała do białego rana.

Wieczór ten był zarówno i uroczysty, i radosny, a teraz cóż, pozostały wspomnienia, zdjęcia i… 100 dni do egzaminu maturalnego.