10
1
Previous Next Play Pause

Pod takim hasłem działają uczniowie klasy IIIa 1 Liceum Ogólnokształcącego w Głownie - Lidia Klotz, Szymon Klotz, Emilia Michałkiewicz i Wiktoria Piestrzeniewicz. Działalność ta związana jest z  udziałem w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”, w ramach której realizują projekt „BHealthy”.

"Zwolnieni z Teorii" to ogólnopolska praktyczna olimpiada dla szkół średnich. Polega ona na wykonaniu projektu, odpowiadającego na wybrany problem społeczny. Problemem, z którym postanowili zmierzyć się nasi uczniowie są złe nawyki żywieniowe, niezdrowy tryb życia oraz brak świadomości konsekwencji takich zachowań u młodych osób.

Projekt „BHealthy” opiera się na promowaniu zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania. To tematy niezwykle ważne i istotne we współczesnym świecie. Tematy, które należy głośno i wyraźnie promować i rozpowszechniać wśród młodych ludzi.

„Pomysł na wzięcie udziału w olimpiadzie pojawił się spontanicznie” - mówi Lidia, lider projektu - „mniej więcej tydzień przed ostatecznym terminem zgłoszeń stwierdziłam, że fajnie byłoby wziąć udział i zaangażować się w wymagane działania. Ukończenie projektu wiąże  się z otrzymaniem tytułu finalistów oraz cenionym na rynku pracy certyfikatem. To takie przyszłościowe myślenie związane z własnym rozwojem i doradztwem zawodowym, które realizowane jest w naszej szkole. Zebrałam więc grupę i zarejestrowaliśmy się na platformie „zwolnionych”. Wspólnie stworzyliśmy potrzebne materiały na zajęcia, prezentacje, quizy, założyliśmy media społecznościowe projektu i zaczęliśmy działać. Opiekunem projektu została pani Anna Kotulska, nasza wychowawczyni. Otrzymaliśmy z jej strony ogromną pomoc i wsparcie podczas całego etapu realizacji projektu, za co jesteśmy naprawdę bardzo wdzięczni”.  

Oprócz licznych działań uczniowie w ramach projektu przeprowadzili zajęcia w klasach 1-3 1 Liceum Ogólnokształcącego w Głownie oraz w klasach 1-6 Szkoły Podstawowej im. Henryka Sinkiewicza w Niesułkowie. Poruszyli problem złego, niewłaściwego trybu życia wśród młodzieży. Wskazali zasady zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania i wymaganej aktywności fizycznej. Oprócz tego, czynnie działają na Instagramie oraz Facebooku, wstawiając posty z krótkimi informacjami na temat zdrowia. Podjęli  współpracę z grupą realizującą projekt „Pierwsi z Pomocą”, biorących również udział w olimpiadzie. Stworzyli wspólne treści łączące ich tematy, czyli zdrowie i pierwszą pomoc. Łącznie uzyskali aż 161 beneficjentów!