s
1
11
12
13
14
9
10
4
2
6
7
Previous Next Play Pause

 „ Bo coś w szaleństwach jest młodości,

Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,

Co jest mądrzejsze od mądrości

I rozumniejsze od rozumu” 

Tymi słowami Leopolda Staffa 14 stycznia 2023 roku przywitali prowadzący Studniówkę 2023-Maja Kośmider i Jakub Bogus - uczniowie klas czwartych I Liceum Ogólnokształcącego w Głownie. Sala Bankietowa „Impresja” była miejscem balu, który oprócz maturzystów i rodziców zaszczycili swoją obecnością: członek Zarządu Powiatu Zgierskiego Pan Wojciech Brzeski, Zastępca Burmistrza Głowna Pani Magdalena Błaszczyk, Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Głownie Pani Iwona Mokras-Wosik, Grono Pedagogiczne i Wychowawczynie klas maturalnych.

Prowadzący uroczystość skierowali w imieniu maturzystów podziękowania Pani dyrektor, wychowawcom i pedagogom za trud włożony w kształcenie i wychowanie, a rodzicom za zorganizowanie Balu Studniówkowego. Po przemowie uczniów i zapewnieniu, że w sercach młodzieży na zawsze pozostaną ciepłe wspomnienia ze szkolnych lat, głos zabrali przedstawiciele rodziców pani Agnieszka Kośmider i pan Arkadiusz Kaczmarski.

Następnie pani dyrektor Iwona Mokras-Wosik skierowała słowa do zaproszonych gości i młodzieży, dziękując za zaproszenie oraz wspominając o nieuchronności przemijającego czasu i nadchodzącej matury. Maturzystom życzyła sukcesów w dalszym życiu i wspaniałych, niezapomnianych wrażeń.

Głos zabrali również Pan Wojciech Brzeski i Pani Magdalena Błaszczyk. W swoich przemówieniach podzielili się wspomnieniami z lat nauki w I LO w Głownie oraz życzyli udanej zabawy i powodzenia na egzaminie maturalnym. Pani Agnieszka Jakubowska, były wychowawca klasy 4 B, również zabrała głos i złożyła życzenia młodzieży, odwołując się do znanych postaci historycznych i życząc im odwagi, miłości i ciekawości świata.

Nie zabrakło też kwiatów i podziękowań od młodzieży dla Pani Dyrektor, Wychowawczyń i Grona Pedagogicznego za niezwykle trudne i mozolne budowanie uczniowskich wnętrz i wsparcie w drodze do życiowego sukcesu.

Pani dyrektor oficjalnie rozpoczęła Bal słowami: „ poloneza czas zacząć”, a uczniowie wykonali skomplikowaną i piękną choreografię ułożoną przez Pana Bartłomieja Pakowskiego. Maturzyści zatańczyli poloneza, a następnie wraz z nauczycielami tradycyjnego walczyka. Po części oficjalnej rozpoczęła się wspaniała zabawa, która trwała do białego rana.

Wieczór ten był zarówno i uroczysty, i radosny, a teraz cóż, pozostały wspomnienia, zdjęcia i… 100 dni do egzaminu maturalnego.