Drukuj
Odsłony: 377



 

30 kwietnia 2021 pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. Był to szczególny dzień dla naszych absolwentów, którzy spotkali się z zaproszonymi gośćmi, nauczycielami, koleżankami i kolegami z klas młodszych na Platformie Teams.

Dyrektor szkoły pani Iwona Mokras - Wosik po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości wspomniała lata spędzone w szkole oraz w systemie zdalnym, działalność uczniowską, inicjatywy, wspólne wyjazdy i osiągnięcia edukacyjne. Szczególne gratulacje dyrektor szkoły złożyła uczniom, którzy uzyskali świadectwo maturalne z wyróżnieniem, reprezentowali szkołę w zawodach sportowych oraz aktywnie działali na rzecz szkoły w Samorządzie Uczniowskim, jako wolontariusze, a także aktorzy szkolnego teatru „Eureka”.

Po raz pierwszy w tym roku przyznany został honorowy tytuł najlepszego absolwenta I Liceum Ogólnokształcącego w Głownie „Primus Inter Pares”. Statuetkę odebrała Oliwia Majtczak, uczennica klasy IIIB.

Słowa otuchy oraz życzenia powodzenia na dalszych etapach edukacyjnych i zawodowych skierowali również do tegorocznych absolwentów Starosta Zgierski pan Bogdan Jarota, Burmistrz Głowna pan Grzegorz Janeczek, emerytowana dyrektor szkoły pani Anna Lewandowska, przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Mazurkiewicz oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego I Liceum Ogólnokształcącego Łucja Jaborska.

W imieniu uczniów klas trzecich Oliwia Trzmielak oraz Oliwia Majtczak podziękowały nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz młodszym koleżankom i kolegom.

Inicjatywa i kreatywność uczniów z klas drugich spowodowała, że spotkanie online nabrało szczególnego, pełnego wzruszeń i wspomnień charakteru. Filmy przygotowane przez młodszych kolegów, humorystycznie wspominające miniony czas, uświadomiły nam wszystkim, że życie każdego człowieka podlega nieustającej zmianie…


Maturzyści, absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego w Głownie:
„Be the change you want to see in the world…”

 

Nagrodzeni Absolwenci 2021

Nauka:

1.      Oliwia Majtczak  III B – świadectwo z wyróżnieniem

2.      Aleksandra Syga  III B – świadectwo z wyróżnieniem

3.      Jakub Dutkiewicz III B – świadectwo z wyróżnieniem

4.      Katarzyna Antczak III A – świadectwo z wyróżnieniem

5.      Oliwia Trzmielak III A - świadectwo z wyróżnieniem

6.      Kacper Pieniążek  III A - świadectwo z wyróżnieniem

7.      Adrian Antczak III A – świadectwo z wyróżnieniem

8.      Natalia Tomczak

9.      Kurczewska Małgorzata

10.  Julia Malczewska

11.  Maria Siek

 

Samorząd Uczniowski

 

1.      Maria Siek

2.      Zuzanna Mirowska

3.      Aleksander Zborowski

 

Wolontariat:

Julia Malczewska

 

 Teatr:

1.        Maria Siek

2.        Zuzanna Mirowska

3.        Aleksander Zborowski

4.        Andrzej Kalisiak

5.        Gracjan Moszczyński

6.        Mateusz Górczyński

7.        Kacper Pieniążek

8.        Bartosz Małecki

9.        Oliwia Majtczak

10.    Małgorzata Kurczewska

11.    Aleksandra Urbańska

 

Aleksandra  Syga - za I miejsce w szkolnym konkursie polonistycznym „Co wiem o języku polskim?”

Gratulujemy!!!