OGŁOSZENIE

4 MARCA 2020 r. (ŚRODA)
O GODZINIE 17.00 ODBĘDĄ SIĘ KONSULTACJE DLA RODZICÓW.

IV Powiatowy Konkurs Wiedzy  Ekologicznej

„Współczesne zagrożenia środowiska”

pod patronatem Starosty Zgierskiego

     

Organizator konkursu:

            I Liceum Ogólnokształcące w Głownie

·         popularyzacja i wzrost poziomu wiedzy z zakresu ochrony środowiska,

·         poszerzanie wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska,

·         rozwijanie zainteresowań tematyką przyrodniczą,

·         wzrost świadomości ekologicznej,

·         promowanie postaw proekologicznych,

·         popularyzacja problematyki ekologii w aspekcie skutecznego przeciwdziałania zanieczyszczeniu i degradacji środowiska,

·         kształtowanie indywidualnej odpowiedzialności za stan środowiska,

 

Zasady uczestnictwa w Konkursie:

1.      Konkurs adresowany jest do uczniów klas VII i VIII  szkół podstawowych  z powiatu zgierskiego.

2.     Tematyka konkursu obejmuje wiedzę z zakresu treści podstaw programowych 
z ekologii i ochrony środowiska obowiązujących w klasie VIII  szkoły  podstawowej.

3.  Każda szkoła może zgłosić maksymalnie 6 uczniów. W przypadku większej liczby osób chętnych z danej szkoły prosimy o kontakt z koordynatorem konkursu.

4.   Szkoły wysyłają zgłoszenia zespołów uczniowskich do 20  marca 2020 r. według  załączonego wzoru zgłoszenia. Dodatkowo opiekunowie zobowiązani są do dostarczenia klauzuli informacyjnych – drogą mailową lub w dniu konkursu.

5.    Konkurs składa się z jednego etapu, podczas którego zostaną  wyłonieni zwycięzcy oraz przyznamy  nagrody za zajęcie I, II i III miejsca oraz wyróżnienie.

6.      Konkurs odbędzie się 1 kwietnia  2020 r., o godzinie  9.15.

7.      Przewidywany czas trwania konkursu  9.15 – 12/12.30.

8.      Przebieg konkursu:

 

Konkurs będzie składał się z następujących części:

Test wiedzy: Test będzie składał się z 30 pytań testowych jednokrotnego i wielokrotnego wyboru z zakresu ekologii i ochrony środowiska – czas na rozwiązanie testu 60 minut. Test uczniowie rozwiązują indywidualnie.

    II.          Obrady Komisji Konkursowej.

 III.          Podczas obrad Komisji Konkursowej uczestnicy Konkursu wezmą udział w interesujących warsztatach z zakresu nauk przyrodniczych.

 IV.          Po zakończonych zmaganiach konkursowych nastąpi podsumowanie konkursu, podczas którego zostaną przyznane nagrody I, II i III stopnia oraz wyróżnienie.

    V.            Zakończenie  około godziny 12.00 – 12.30

 

9.      Zakres tematyczny:

·         Globalne zagrożenia w ochronie środowiska,

·         Formy ochrony przyrody na terenie województwa łódzkiego,

·         Odnawialne i nieodnawialne zasoby przyrody,

·         Recykling – odzyskiwanie odpadów,

·         Zanieczyszczenia i ochrona atmosfery,

·         Wpływ człowieka na stan czystości wód,

·         Ochrona środowiska na co dzień,

·          Zagrożenia i ochrona gleb,

·         Materia i energia w ekosystemie,

·         Podstawowe wiadomości z zakresu ekologii,

·         Zależności między organizmami,

·         Różnorodność biologiczna.

 

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie

 

 

                      Koordynator Konkursu                                                                                                                             Dyrektor Szkoły

                         mgr Marta Polit - Wawrzyn                                                                                                                  mgr Iwona Mokras - Wosik

IMG_20200221_122702
O. Majtczak1
O. Majtczak2
O. Majtczak
Previous Next Play Pause

Uczennica klasy II B I Liceum Ogólnokształcącego w Głownie – Oliwia Majtczak została stypendystką Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 18 lutego w auli Uniwersytetu Łódzkiego. Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymują uczniowie, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen w szkole oraz otrzymali promocję z wyróżnieniem. To kryterium spełniła Oliwia, dzięki czemu znalazła się w gronie wyróżnionych uczniów.
Stypendia wręczali wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk i łódzki kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski.

 „ Otrzymanie takiego stypendium to bardzo duże wyróżnienie. Jesteście elitą wśród uczniów w województwie łódzkim, a także przyszłością naszego narodu(…) ”-  powiedział Karol Młynarczyk podczas wręczania dyplomów wyróżnionym uczniom.

Były też podziękowania, gratulacje, ale przede wszystkim życzenia sukcesów w dalszym życiu zawodowym i prywatnym. Podkreślano dużą rolę rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół w procesie edukacyjnym młodzieży. Zdaniem Grzegorza Wierzchowskiego talent jest podstawą, ale najważniejsza jest praca i zaangażowanie.
Grono Pedagogiczne oraz cała społeczność uczniowska I Liceum Ogólnokształcącego w Głownie serdecznie gratuluje Oliwii oraz życzy jej dalszych sukcesów.

                                                                                               

Apel do środowiska szkolnego w sprawie włączenia się w realizację programu: Przekaż 1% podatku na działalność swojej szkoły.

Rodzice, Nauczyciele, Przyjaciele
I Liceum Ogólnokształcącego w Głownie

Szanowni Państwo,
Dążąc do pozyskania dodatkowych funduszy na działalność statutową szkoły, Rada Rodziców przystąpiła do programu: Przekaż 1% podatku na działalność swojej szkoły. Program umożliwia gromadzenie przez radę rodziców - za pośrednictwem Fundacji „Rodzice Szkole”, organizacji pożytku publicznego nr KRS: 0000268115 – środków pochodzących z 1% Państwa podatku dochodowego. Polecając tę formę poprawy warunków nauczania naszych dzieci, prosimy o zainteresowanie nią swoich przyjaciół i znajomych wskazując, że tą drogą mogą włączyć się w budowanie oświaty na miarę swoich oczekiwań i wyzwań XXI wieku.

Celem uczestniczenia w wymienionym programie każdy z darczyńców powinien wpisać w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego za rok 2019 (PIT 28 poz. 140, PIT 36 poz. 442, PIT 36L poz. 148, PIT 37 poz. 134, PIT 38 poz. 64, PIT 39 poz. 50) – „Rada Rodziców I Liceum Ogólnokształcącego w Głownie”

W imieniu Rady Rodziców 
I Liceum Ogólnokształcącego w Głownie
Przewodnicząca Rady
Katarzyna Ługowska

Szczegółowe informacje o działalności Fundacji Rodzice Szkole” znajdują się na stronie internetowej: www.rodziceszkole.edu.pl

1s
s2
s3
s4
Previous Next Play Pause

19 lutego 2020 r. uczniowie klasy II a uczestniczyli w zajęciach z doradztwa zawodowego przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu. Jednak głównym celem wyjazdu uczniów był udział w symulacji rozprawy sądowej w Sądzie Rejonowym w Zgierzu w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Jesteśmy odpowiedzialni”. Uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę sędziego, świadków, adwokatów, prokuratora, oskarżonych, a wszystko to pod okiem ekspertów – pracowników sądu oraz funkcjonariuszy policji. Celem symulacji rozprawy sądowej było uwrażliwienie młodzieży na problemy oraz kształtowanie właściwych postaw społecznych, a także zwrócenie uwagi na konsekwencje, skutki prawne niewłaściwych zachowań. Udział uczniów w symulacji rozprawy był końcowym etapem edukacji prawnej prowadzonej z młodzieżą w ramach realizacji innowacji pedagogicznej, podczas której uczniowie wzięli udział m.in. w warsztatach z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu, p. Robertem Borowskim oraz zajęć prowadzonych z pedagogiem szkolnym, p. Katarzyną Gorącą. Tego typu zajęcia uwrażliwiają młodzież na przestrzeganie norm i zasad społecznych oraz uczą odpowiedzialności za ich łamanie. To dla młodych ludzi pozytywne doświadczenie i „żywa” lekcja prawa, która być może zachęci też uczniów do wyboru dalszej ścieżki kształcenia.

Składamy serdeczne podziękowania funkcjonariuszowi KPP w Zgierzu, p. Robertowi Borowskiemu oraz sędzi Dorocie Kłos – Wasińskiej za tak cenne doświadczenie i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej. Podziękowania składają uczniowie klasy IIa oraz realizatorka innowacji p. Katarzyna Gorąca – pedagog szkolny.