"Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz

(sentencja, autor nieznany).

ROK SZKOLNY 2020/2021

OPIEKUN:

pani Katarzyna Gorąca

SKŁAD:

1. Dominika Jaros
2. Julianna Dziedzińska
3. Sandra Halamus
4. Karolina Gibka
5. Julia Malczewska
6. Mateusz Szkup

Czytamy dzieciakom

W dniu 4 października 2018r. nasze Wolontariuszki: Kaja Struszczak, Natalia Michalak i Zuzanna Parol odwiedziły dzieciaki z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Głownie w ramach akcji „Czytanie dzieciakom – przedszkolakom”. Wolontariuszki czytały dzieciom książki poświęcone tematyce zwierząt, gdyż właśnie 4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Poza czytaniem bajek dziewczęta zorganizowały też zabawy ruchowe. 

Wolontariusze z LO w Głownie

W dniu 22 listopada 2018r. w Zespole Szkół Licealno – Gimnazjalnych w Głownie odbyły się warsztaty pod hasłem „Warto myśleć pozytywnie” przeznaczone dla Wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu. Warsztaty przeprowadziła p. Marta Libiszowska – Jóźwiak z Fundacji „Dom w Łodzi” Dom Dziecka Dla Dzieci Chorych.  Podczas warsztatów nasi Wolontariusze mogli dowiedzieć się jak ważne w życiu jest pozytywne nastawienie i czerpanie radości z najdrobniejszych rzeczy, sukcesów oraz niesienie bezinteresownej pomocy potrzebującym. Każdy z Wolontariuszy miał okazję zaprojektować dla siebie własnoręcznie magnes z hasłem przewodnim, który ostatecznie przy pomocy specjalnej maszyny pomogła wykonać prowadząca.

"Pomagamy zwierzakom"

W ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt w dniach 1 – 12 października 2018r.
Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali w naszej szkole zbiórkę artykułów dla schroniska dla zwierząt w Głownie. 

„Czytamy dzieciakom – przedszkolakom”Show Gallery6 grudnia 2018r. – to kolejna wizyta naszych Wolontariuszy w Miejskim Przedszkolu nr 2 w Głownie. Tym razem tematem przewodnim spotkania z maluchami była zima i zbliżające się Święta. Sandra Halamus, Julia Milczarek i Mateusz Szkup przenieśli przedszkolaków w świat magii związanej z okresem zimowym, ubieraniem choinki, wyczekiwaniem na Święta, wizytę Mikołaja i upragnione prezenty J  Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania o leśnej choince, aktywnie brały udział w wykonywaniu prac plastycznych i w zabawach.