"Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz

(sentencja, autor nieznany).

ROK SZKOLNY 2019/2020

OPIEKUN:

pani Katarzyna Gorąca

PRZEWODNICZĄCY GRUPY:

Mateusz Szkup

SKŁAD:

 1. Dominika Jaros

 2. Julia Milczarek

 3. Julianna Dziedzińska

 4. Julia Malczewska

 5. Kaja Struszczak

 6. Katarzyna Milczarek

 7. Mika Matzari

 8. Natalia Kostrzewska

 9. Natalia Michalak

 10. Nikola Adamska

 11. Paulina Szczypkowska

 12. Sandra Halamus

 13. Wiktor Berczak

 14. Mateusz Warzywoda

 

Czytamy dzieciakom

W dniu 4 października 2018r. nasze Wolontariuszki: Kaja Struszczak, Natalia Michalak i Zuzanna Parol odwiedziły dzieciaki z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Głownie w ramach akcji „Czytanie dzieciakom – przedszkolakom”. Wolontariuszki czytały dzieciom książki poświęcone tematyce zwierząt, gdyż właśnie 4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Poza czytaniem bajek dziewczęta zorganizowały też zabawy ruchowe. 

Wolontariusze z LO w Głownie

W dniu 22 listopada 2018r. w Zespole Szkół Licealno – Gimnazjalnych w Głownie odbyły się warsztaty pod hasłem „Warto myśleć pozytywnie” przeznaczone dla Wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu. Warsztaty przeprowadziła p. Marta Libiszowska – Jóźwiak z Fundacji „Dom w Łodzi” Dom Dziecka Dla Dzieci Chorych.  Podczas warsztatów nasi Wolontariusze mogli dowiedzieć się jak ważne w życiu jest pozytywne nastawienie i czerpanie radości z najdrobniejszych rzeczy, sukcesów oraz niesienie bezinteresownej pomocy potrzebującym. Każdy z Wolontariuszy miał okazję zaprojektować dla siebie własnoręcznie magnes z hasłem przewodnim, który ostatecznie przy pomocy specjalnej maszyny pomogła wykonać prowadząca.

"Pomagamy zwierzakom"

W ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt w dniach 1 – 12 października 2018r.
Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali w naszej szkole zbiórkę artykułów dla schroniska dla zwierząt w Głownie. 

„Czytamy dzieciakom – przedszkolakom”Show Gallery6 grudnia 2018r. – to kolejna wizyta naszych Wolontariuszy w Miejskim Przedszkolu nr 2 w Głownie. Tym razem tematem przewodnim spotkania z maluchami była zima i zbliżające się Święta. Sandra Halamus, Julia Milczarek i Mateusz Szkup przenieśli przedszkolaków w świat magii związanej z okresem zimowym, ubieraniem choinki, wyczekiwaniem na Święta, wizytę Mikołaja i upragnione prezenty J  Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania o leśnej choince, aktywnie brały udział w wykonywaniu prac plastycznych i w zabawach.

Back to top