pobrane2
pobrane4
1
2
10
5
11
4
7
12
14
16
17
Previous Next Play Pause

Zakończenie roku szkolnego to wyczekiwany dzień przez uczniów, którzy na końcowy sukces pracowali przez cały rok. To dzień podsumowań i podziękowań. Miło nam, że w tej ważnej dla szkoły uroczystości, udział wzięli zaproszeni goście: członek Zarządu Powiatu Zgierskiego Wojciech Brzeski i Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Kruk oraz rodzice.

W roku szkolnym 2021/2022 najwyższą średnią ocen uzyskała Maja Kośmider – 5,55, która została wytypowana do Stypendium Prezesa Rady Ministrów.  Maja otrzymała również finansowe stypendium przyznane przez Spółdzielnię Uczniowską „Tutti Fritti”.

Średnią ocen powyżej 4,5 uzyskało na koniec roku 18 uczniów.

Uczniom, którzy odnieśli sukcesy w zawodach sportowych, wręczono dyplomy i medale.

Na wyróżnienie zasłużyła również grupa uczniów zaangażowanych w szkolny wolontariat.

Podczas uroczystości podsumowano wyniki Szkolnego konkursu ortograficznego „Z ortografią na ty”.

I część uroczystości zakończył występ Patrycji Krzeszewskiej finalistki V Międzynarodowego konkursu wokalnego The Golden Voice.

 Gratulujemy osiągniętych wyników w nauce i nagród zdobytych w konkursach.

W II części spotkania podsumowano projekt „My big PolGreek trip” – ponadnarodowa mobilność uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Głownie do szkoły partnerskiej w Grecji”. Koordynator projektu pani Anna Rakowska i uczniowie przedstawili założenia i cele projektu oraz zrealizowane działania. Zakończeniem prezentacji był oryginalny grecki taniec wykonany przez uczestników projektu.

Życzymy całej społeczności szkolnej zasłużonego odpoczynku.

1
2
3
4
Previous Next Play Pause

13 czerwca 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Zgierzu rozdano stypendia „Nasz Prymus” i „Nasz Talent”. Najlepsi tegoroczni absolwenci powiatowych szkół ponadpodstawowych wysoko postawili poprzeczkę kolejnym rocznikom, zdobywając w klasyfikacji końcowej średnie wyniki na poziomie od 4.77 aż do… 5.5

Najzdolniejszym absolwentom powiatowych techników i liceów stypendia wręczył Starosta Zgierski Bogdan Jarota oraz członkowie Zarządu Powiatu Zgierskiego Katarzyna Łebedowska i Wojciech Brzeski. Na uroczystości była obecna dyrektor I LO Iwona Mokras-Wosik oraz wychowawczyni Beata Binias.

Stypendium „Nasz Prymus” otrzymali absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego w Głownie:

Natalia Michalak (średnia 5,27),

Rafał Skolimowski (średnia 5,13),

Natalia Kostrzewska (średnia 5,06),

Magdalena Zaręba (średnia 5,06),

Dominika Jaros (średnia 5,06),

Julianna Dziedzińska (średnia 5,00).

Starosta Zgierski Bogdan Jarota pogratulował wszystkim stypendystom osiągnięcia tak imponujących wyników w nauce, życzył podobnych sukcesów naukowych na studiach oraz spełnienia marzeń.

 

1
2
3
4
5
6
7
8
16
15
9
10
11
12
13
14
Previous Next Play Pause

10 czerwca br. w I LO w Głownie odbyła się I edycja Powiatowego Konkursu dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych ,,Przyrodniczy Escape Room".  Termin konkursu wiąże się z obchodzonym 5 czerwca Światowym Dniem Ochrony Środowiska. Honorowy patronat nad konkursem objęli p. Bogdan Jarota, Starosta Zgierski oraz p. Arkadiusz Malec, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Łodzi.

W całym wydarzeniu udział wzięli p. Ewelina Siudak, Naczelnik Wydziału Przyrody i p. Michał Kulawiecki, reprezentujący Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi. Pani dyrektor Iwona Mokras - Wosik dokonała oficjalnego otwarcia, życząc powodzenia wszystkim uczestnikom.

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych i ochrony środowiska oraz rozwijanie umiejętności posługiwania się metodą naukową do poznawania praw przyrody czemu służyły odpowiednio dobrane zadania oparte na metodach  aktywizujących i samodzielnych doświadczeń uczniowskich.

Trzyosobowe drużyny reprezentowały: SP2 w Głownie, SP3 w Głownie, SP w Lubiankowie, SP w Dmosinie, SP w Mąkolicach, SP w Popowie Głowieńskim i SP w Bratoszewicach,  łącznie udział wzięło14 drużyn, 41 uczniów.

Zespoły wykonywały doświadczenia lub rozwiązywały zadania w czterech stacjach przedmiotowych, tj. Biologia, Geografia, Chemia,  Fizyka. W każdej stacji grającym towarzyszyli Eksperci (uczniowie 1 LO). ,,Wyjście z poszczególnych stacji" wymagało nie tylko wiedzy przyrodniczej, ale też pomysłowości, kreatywności, logicznego myślenia i współpracy zespołowej.

Podsumowaniem zmagań praktycznych był sprawdzian wiedzy w postaci Quizu Kahoot, którego wyniki złożyły się na finalną pozycję drużyny.

Z zadaniami konkursowymi najlepiej poradziła sobie drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Głownie w składzie: Oliwia Supera, Magdalena Abramowicz i Nikola Koza.

Na II miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 3 Głownie w składzie: Maksymilian Kotecki, Kacper Woźniak i Maria Wieteska, a na miejscu III - również reprezentanci SP 3: Mikołaj Kotecki, Anna Szyda, Aleksandra Andruszkiewicz. Należy zaznaczyć, że pozostałe drużyny także uzyskały wysoką punktację, a rywalizacja była na wysokim poziomie.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni słuchawkami, bezprzewodowymi głośnikami oraz literaturą o tematyce przyrodniczej. Fundatorem nagród dla zwycięzców był Starosta Zgierski. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali drobne gadżety ufundowane przez organizatora - I LO w Głownie   

W przerwie zmagań uczestnicy zostali zaproszeni do pracowni chemicznej na pokaz doświadczeń z suchym lodem przygotowany przez p. Paulinę Wielec, nauczycielkę chemii i fizyki oraz uczniów liceum.  

Przyrodniczy Escape Room to nietypowa formuła konkursu łącząca rywalizację z zabawą edukacyjną i nauką. Uczestnicy nie tylko zweryfikowali swoja wiedzę, ale również zdobyli nowe doświadczenia edukacyjne wykorzystując bazę dydaktyczną I LO w Głownie.

Dziękujemy Uczestnikom za wspaniałą rywalizację, Opiekunom drużyn za zachęcenie i przygotowanie uczniów i zapraszamy za rok.

Dlaczego warto czytać?!

284714881_478674250723383_7166580273304290834_n
285094239_478674364056705_6702057565727046556_n
285241483_478674284056713_5516789903280530051_n
IMG_20220527_100749
285117685_478674320723376_4781172644419554378_n
Previous Next Play Pause

W piątek, 27 maja nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu autorskim z Jackiem Łapińskim, pisarzem, prawnikiem, podróżnikiem, autorem książek: „Dlaczego warto czytać?!”, „Jak być lepszym w życiu prywatnym i zawodowym” oraz „Z uśmiechem Ci do twarzy”.

Podczas spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się, dlaczego warto czytać, co robić, żeby być szczęśliwym człowiekiem i nie marnować cennego czasu. Pogodny i radosny pasjonat psychologii pozytywnej wielokrotnie podkreślał, jak ważne w życiu każdego człowieka jest posiadanie i rozwijanie pasji, która może być kluczem do osiągnięcia sukcesu w życiu osobistym. Autor w ciekawy i humorystyczny sposób przedstawił zalety płynące z czytania. Sam też o sobie mówił, że jest nienasyconym czytelnikiem i czyta wszystko, co może go wzbogacić.

Uczestniczący w spotkaniu uczniowie i nauczyciele byli zaciekawieni i rozbawieni. Zaskoczeniem dla wszystkich był sposób prowadzenia spotkania autorskiego oraz optymizm i humor z jakim zaproszony gość zachęcał do podejmowania wyzwań, dla których nagrodą jest osobista satysfakcja.

Książki autorstwa Jacka Łapińskiego pod tytułem „Dlaczego warto czytać ?!”, „Jak być lepszym w życiu prywatnym i zawodowym”  wraz z dedykacją dla czytelników trafiły do naszej biblioteki.

Spotkanie zorganizowano dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Głownie w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.