PILNE!!!

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Głownie informuje, iż Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgierzu wyraził pozytywną opinię w sprawie zmiany trybu nauczania na tryb zdalny dla wszystkich oddziałów w dniach 20-23 października 2020 r.

DEN 2020
DEN 2020
DEN 2020
DEN 2020
DEN 2020
DEN 2020
Previous Next Play Pause

Wiedza jest drugim słońcem…” a "Edukacja jest najpotężniejszą bronią, jakiej można użyć, by zmienić świat…"

 

Te i inne mądre słowa zostały wypowiedziane w I Liceum Ogólnokształcącym w Głownie w czasie obchodów dzisiejszego święta Dnia Edukacji Narodowej. Ze względu na istniejącą sytuację epidemiologiczną w sali gimnastycznej spotkali się nieliczni uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Zaszczycił nas swoją obecnością Starosta Zgierski pan Wojciech Brzeski. W tym kameralnym gronie, zgodnie z tradycją uroczyste ślubowanie na ręce pani Dyrektor Iwony Mokras-Wosik złożyli uczniowie klasy I, którzy zostali ciepło powitani przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. W role konferansjerów wcielili się Katarzyna Milczarek i Andrzej Kalisiak.

Uczniowie klasy I zaprezentowali zebranym krótki, ale jakże wymowny humorystyczno-nostalgiczny program artystyczny przygotowany wspólnie z wychowawcą panią Anną Kotulską. Poezją, prozą, sentencjami i własnymi słowami podkreślili wartość zawodu nauczyciela i całego świata edukacji. Popłynęło z ich ust wiele ciepłych i serdecznych słów, życzeń i podziękowań.

Ten dzień stał się również okazją do wręczenia nagród Starosty i Dyrektora uczniom i nauczycielom.


O Balladynie raz jeszcze ... – Narodowe Czytanie Balladyny 2020

 

W tym roku lekturą  dziewiątej odsłony Narodowego Czytania została Balladyna Juliusza Słowackiego. Po raz kolejny, podobnie jak w ubiegłych latach włączyliśmy się w akcję. Jej ideą jest przedstawienie wybitnych dzieł literatury polskiej  jak najszerszej publiczności. Jednak z powodu pandemii uczniowie głośno czytali fragmenty dramatu na lekcjach języka polskiego, wcielając się w role głównych postaci. Czytający interesująco, świadomie i ciekawie zinterpretowali tekst. Dzięki temu wszyscy uczniowie mogli przypomnieć sobie najważniejsze motywy utworu oraz uniwersalne przesłanie. 


KK5
KK1.jpg
KK2,jpg
KK3.jpg
KK4.jpg
AK1.jpg
AK2.jpg
AK3.jpg
Previous Next Play Pause