W Zespole Szkół Licealno – Gimnazjalnych  już po raz kolejny rozpoczęła się ogólnopolska  akcja Góra Grosza, której  organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom. Na terenie szkoły przedsięwzięcie koordynuje   nauczycielka biologii pani Marta Polit – Wawrzyn wraz z uczennicami klasy IIIb  gimnazjum – Weroniką Taflińską oraz Wiktorią Rozą.

Sukcesem zakończył się udział  Zespołu Szkół Licealno – Gimnazjalnych w Głownie w VI  edycji Wojewódzkiego Konkursu „Ekobelfry – Ekoszkoła 2016 -  kategoria  gimnazjum, którego organizatorem  był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Łodzi.

23 września wybraliśmy się na zajęcia edukacyjne z języka polskiego do Warszawy śladami bohaterów ,,Kamieni na szaniec". Bardzo przeżyłam tą wycieczkę – wspomina Aleksandra Anna Goszczyńska z IIIa gimnazjum. Świadomość, że chłopcy w naszym wieku byli katowani, umierali za ojczyznę jest straszna. Nawet ciężko mi o tym pisać. Gdy byliśmy w Muzeum Więzienia Pawiak, łzy same napływały do oczu. Można było się nauczyć naprawdę wiele. Wycieczkę będę wspominała do końca mojego życia, była naprawdę niesamowita.

Wrażenia Marii Siek z klasy IIb gimnazjum:

Jestem na sto procent pewna, że słyszeliście kiedyś o Janie Kochanowskim. Tak, tak, to ten sławny poeta urodzony w 1530r., który napisał około 300 fraszek i to on zapoczątkował je w polskiej literaturze. Jest ważnym twórcą i każdy powinien coś o nim wiedzieć, dlatego też polecam odwiedzić  Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, gdzie mieszkał Kochanowski.  W muzeum jest niesamowity wystrój, pozwalający się przenieść do czasów wybitnego poety, a wokół dworu przepiękny park, w którym można zrobić piknik. Pracownicy, którzy tam są, opowiadają z ogromną  pasją, co powoduje, że słucha się ich z zaciekawieniem. Można dowiedzieć się wiele  o  Mistrzu Janie, poznać historię jego życia i twórczość. Dowiedzieć się dlaczego powstał cykl XIX trenów i wiele innych dzieł. Niedaleko Czarnolasu znajduje się Zwoleń, gdzie jest pochowany poeta. Można zwiedzić tam kościół i Centrum Nekropoli Jana Kochanowskiego. Więcej nie mówię, po prostu musicie tam pojechać, bo warto.

Po raz kolejny w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce zwane również małym memoriałem Janusza Kusocińskiego. Dwie nasze uczennice Sportowego Gimnazjum Powiatowego nr 2 w Głownie reprezentowały na tych zawodach barwy swoich klubów. Oliwia Bliźniewska reprezentuje barwy AZS – u Łódź, natomiast Aleksandra Goszczyńska trenuje na co dzień w UKS Błyskawica Domaniewice. Oliwii koronną dyscypliną jest skok w dal, podczas mistrzostw oddała skok na odległość 5,18 m. Od medalu dzieliły ją zaledwie 3 centymetry. Aleksandra, natomiast wystartowała w dwóch konkurencjach - rzut oszczepem oraz rzut młotem. Zarówno w oszczepie jak i młocie do podium zabrakło jej niespełna jednego metra tym samym uplasowała się na czwartym miejscu w obu konkurencjach. Dziewczęta życzymy dalszych sukcesów oraz wytrwałości w trudach codziennych treningów.