rozporządzenie_o_pomocy

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

odbędzie się

4 września 2017 roku (poniedziałek)

o godz. 1000 dla gimnazjum i liceum.

 

Zapraszamy

​​

 

 

Dnia 30 czerwca 2017 r. w murach Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie gościliśmy córkę Pani Poli Hinenberg – Panią Shulamith Katalan z mężem, przyjaciół naszej szkoły Państwa Alinę i Klausa Leutner oraz Jadwigę Pawlicką, Marię Banasiak i Jolantę Przeradzką. Wspólnie wspominaliśmy Polę Hinenberg – bohaterkę naszych projektów „Śladami głowieńskich Żydów” czy „Odnaleziona przeszłość” realizowanych we współpracy z Państwem Leutner i szkołą partnerską Manfred von Ardenne Gymnasium w Berlinie. W trakcie wizyty opowiadaliśmy nie tylko o uroczystości odsłonięcia tablic upamiętniających matkę i siostrę Poli Hinenberg oraz wszystkich Żydów na terenie byłego getta w Głownie ale również o naszej szkole, młodzieży, która angażuje się w licznych przedsięwzięciach na rzecz dialogu i tolerancji. Po wizycie w szkole Pani Shulamith Katalan udała się do rodzinnego miasta swojej mamy, Zgierza.

Jakub Guzek

30.06.2017 roku na ostatniej, przed przerwą wakacyjną, sesji Rady Powiatu Zgierskiego absolwenci szkół ponadgimnazjalnych otrzymali stypendia starosty zgierskiego „Nasz Prymus” za najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2016/2017. Tą szczególną nagrodę otrzymał Jakub Guzek, uczeń klasy IIIA naszego liceum. Gratulujemy nagrody i świetnych wyników na świadectwie maturalnym. 

Organizatorzy i uczestnicy programu "Akademia Licealisty"

Podsumowanie realizacji programu „Akademia Licealisty” w roku szkolnym 2016/2017
w klasie humanistycznej Liceum Ogólnokształcącego pod patronatem Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ.

13 czerwca w Liceum Ogólnokształcącym w Głownie odbyło się uroczyste podsumowanie realizacji działań klasy patronackiej. Najpierw, koordynator programu , pani Iwona Mokras-Wosik przedstawiła prezentację na temat zrealizowanego w roku szkolnym 2016/2017  programu „Akademia Licealisty”, którego właśnie etapem końcowym był długoterminowy projekt edukacyjny.  Uczniowie byli zobligowani do zaprezentowania się przed komisją w składzie : dyrektor  Anna Lewandowska oraz przedstawiciele WSMiP - dr Agata Włodarska – Frykowska, dr Michał Klonowski oraz Paweł Stępień.  Tematyka projektów była różnorodna, dotyczyła zagadnień krajów anglojęzycznych. Poniżej prezentujemy analizowane tematy: