„Na dworach polskich królów każdy bal rozpoczynano polonezem. Dziś atmosfera jest tak samo doniosła, bo „kiedy tancerz tańczy, ziemia pod nim jest święta”. Zatem tańczmy!” Tak brzmiało zaproszenie do kulminacyjnego wydarzenia STUDNIÓWKI 2017, poloneza.

Ach, co to był za układ pięknych figur i emocji!

Zaproszeni goście i tegoroczni maturzyści spędzili niepowtarzalny wieczór, w którym magia radości dopełniała uroczysty charakter spotkania.

Uczniowie klas I i III Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w nietypowych zajęciach i pokazach zorganizowanych  przez Wydział Biologii i Ochrony Środowiska na  Uniwersytecie Łódzkim, które  zostały zorganizowane w ramach Nocy Biologów. Jak nazwa wskazuje, zajęcia odbyły się późnym popołudniem i trwały do godziny 22 w nocy. Uczniowie udali się na zajęcia pod opieką nauczycielki biologii, pani Marty Polit – Wawrzyn oraz pana Michała Becherki – nauczyciela fizyki.

Uczniowie liceum uczestniczą w wykładach „Akademii Ciekawej Chemii” organizowanych przez Wydział Chemii Uniwersytetu Łódzkiego. Nowy cykl wykładów przeznaczonych dla wyróżniających się uczniów liceów oraz gimnazjów Łodzi i Województwa Łódzkiego jest prezentowany przez pracowników Wydziału Chemii. Wykłady mają na celu popularyzację przedmiotu Chemii wśród potencjalnych kandydatów na studia wyższe.

11 stycznia uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Głownie wzięli udział w XXXII Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej.  Merytorycznym organizatorem i patronem  Olimpiady była Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, przy  wsparciu Ministra Środowiska oraz jednostek Ligi Ochrony Przyrody. Szkolnym koordynatorem Olimpiady  oraz opiekunem merytorycznym licealistów była nauczycielka biologii, pani Marta Polit – Wawrzyn.

W jaki sposób katalizator wpływa na przebieg reakcji metabolicznej? Jak zmienia się zabarwienie barwników antocyjanowych w zależności od  pH środowiska? Jak można zmodyfikować fenotyp organizmu bez zmiany jego genotypu?  Czy na właściwości enzymatyczne dehydrogenazy ma wpływ temperatura? Jakie czynniki środowiska reakcji mają istotny wpływ na właściwości katalityczne katalazy? Jak przebiegają zjawiska osmotyczne w komórce…?