11 stycznia uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Głownie wzięli udział w XXXII Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej.  Merytorycznym organizatorem i patronem  Olimpiady była Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, przy  wsparciu Ministra Środowiska oraz jednostek Ligi Ochrony Przyrody. Szkolnym koordynatorem Olimpiady  oraz opiekunem merytorycznym licealistów była nauczycielka biologii, pani Marta Polit – Wawrzyn.

Uczniowie klas I i III Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w nietypowych zajęciach i pokazach zorganizowanych  przez Wydział Biologii i Ochrony Środowiska na  Uniwersytecie Łódzkim, które  zostały zorganizowane w ramach Nocy Biologów. Jak nazwa wskazuje, zajęcia odbyły się późnym popołudniem i trwały do godziny 22 w nocy. Uczniowie udali się na zajęcia pod opieką nauczycielki biologii, pani Marty Polit – Wawrzyn oraz pana Michała Becherki – nauczyciela fizyki.

7 lutego, już po raz 13. w Polsce i w ponad stu krajach na świecie, obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) poświęcony bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w sieci. Hasło tegorocznej edycji: „Razem zmieniamy internet na lepsze” podkreśla rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. W naszej szkole na lekcjach godzin wychowawczych uczniowie liceum i gimnazjum wysłuchali prezentacji a następnie w grupach musieli rozwiązać zadanie, jak chronić prywatność w Internecie.

Link do prezentacji: http://www.edukator.pl/?mod=mapptipe&action=show&id=13294

Organizatorami DBI byli nauczyciele: Beata Binias, Mariusz Dynek i Błażej Wieteska.

„Na dworach polskich królów każdy bal rozpoczynano polonezem. Dziś atmosfera jest tak samo doniosła, bo „kiedy tancerz tańczy, ziemia pod nim jest święta”. Zatem tańczmy!” Tak brzmiało zaproszenie do kulminacyjnego wydarzenia STUDNIÓWKI 2017, poloneza.

Ach, co to był za układ pięknych figur i emocji!

Zaproszeni goście i tegoroczni maturzyści spędzili niepowtarzalny wieczór, w którym magia radości dopełniała uroczysty charakter spotkania.

Dzień Nauk Matematyczno-Przyrodniczych

We wtorek, 7 marca  w Zespole Szkół Licealno-Gimnazjalnych odbyła się II edycja  konkursu o miano „Mistrzów nauk matematyczno – przyrodniczych”, którego celem jest popularyzacja przedmiotów określanych jako „ścisłe”.  Gimnazjaliści i licealiści  rywalizowali o tytuł najlepszej klasy w szkole. Zadania i pytania  konkursowe obejmowały zagadnienia z matematyki, fizyki, chemia, biologii,  geografii oraz informatyki.