My również postanowiliśmy aktywnie włączyć się w akcję „Pompujemy dla Pawła”. Z inicjatywy kl. IA LO i wychowawczyni p. Katarzyny Osuwniak, a także z pomocą nauczycieli wychowania fizycznego i p. Moniki Ciołek w dn.12.12.2016 r. zorganizowano turniej piłki siatkowej pomiędzy drużynami liceum. W efekcie wygrała drużyna z kl. I LO w składzie: Dominika Gibka, Szymon Latosiewicz, Robert Ogórek, Dawid Szkup, Patryk Kozłowski, Filip Radzikowski  i zmierzyła się z drużyną nauczycieli w składzie: p. Anna Rakowska, p. Bartłomiej Pakowski, p. Dariusz Kwiatkowski, p. Szymon Kowalczyk i p. Jakub Kosielski. W przerwie meczu wszyscy kibicujący pochwalili się własną aktywnością fizyczną, a dziewczęta z klas I LO umiejętnościami tanecznymi. W trakcie meczu przeprowadzono zbiórkę pieniędzy dla pana Pawła Gawareckiego. Trzeba przyznać, że rywalizacja między drużynami była zacięta i do samego końca wyrównana. Jednak wygrała drużyna nauczycieli. Wszyscy czuli satysfakcję, bo cel spotkania był szczytny. Bardzo dziękujemy panu Jakubowi Kosielskiemu, naszemu absolwentowi i głównemu inicjatorowi akcji „Pompujemy dla Pawła”, który aktywnie wsparł wygraną drużynę.

W ramach realizowanego projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego pt. „Poznać, doświadczyć, zrozumieć”,  licealiści z klasy IIa  wzięli udział w  warsztatach na Uniwersytecie Łódzkim. Zajęcia odbyły się na wydziale Biologii i Nauk o Ziemi w instytucie mikrobiologii.

Uczestnikami zajęć była młodzież, która realizuje w liceum biologię na poziomie rozszerzonym oraz uczestniczy w zajęciach Koła Biologów, które prowadzi pani Marta Polit – Wawrzyn. Podczas warsztatów młodzież zgłębiała w sposób doświadczalny tajniki funkcjonowania mikroorganizmów oraz samodzielnie prowadziła badania  mikrobiologiczne.

W jaki sposób katalizator wpływa na przebieg reakcji metabolicznej? Jak zmienia się zabarwienie barwników antocyjanowych w zależności od  pH środowiska? Jak można zmodyfikować fenotyp organizmu bez zmiany jego genotypu?  Czy na właściwości enzymatyczne dehydrogenazy ma wpływ temperatura? Jakie czynniki środowiska reakcji mają istotny wpływ na właściwości katalityczne katalazy? Jak przebiegają zjawiska osmotyczne w komórce…?

Uczniowie liceum uczestniczą w wykładach „Akademii Ciekawej Chemii” organizowanych przez Wydział Chemii Uniwersytetu Łódzkiego. Nowy cykl wykładów przeznaczonych dla wyróżniających się uczniów liceów oraz gimnazjów Łodzi i Województwa Łódzkiego jest prezentowany przez pracowników Wydziału Chemii. Wykłady mają na celu popularyzację przedmiotu Chemii wśród potencjalnych kandydatów na studia wyższe.